Zima a sneh vs. zastrešenie Alukov

Zima, studený vietor a sneh robí v zimnom období terasu bez zastrešenia neobývateľnou. Na využívanie terasy v zimnom období, napríklad v podobe zimnej záhrady alebo ako miesto, kde zazimujete záhradný nábytok a kvety vám pomôže zastrešenie od lídra na trhu v prekrytí bazénov a terasy Alukov-u.

Ako na zastrešenie terasy v zime

Aj vďaka minimálnemu prieniku slnečných lúčov sa príjemne ohreje priestor pod zastrešením, takže je možné si aj v zimnom období na terase vychutnávať príjemnú teplotu a atmosféru z čerstvo napadaného snehu.

V zime je zastrešenie bezúdržbové, v prípade napadania snehu stačí z rovných plôch zastrešenia sneh priebežne odpratávať a zo šikmej strechy zastrešenia zíde sneh ľahko dolu sám.

Nemusíte mať ani obavy, že by zastrešenie mohol poškodiť silný vietor. Zastrešenie terasy je rovnako ako zastrešenie bazéna, certifikované proti sile vetra pre daný rozmer zastrešenia.

Ďalšou výhodou aké vám zastrešenie terasy prinesie počas zimy je to, že nepriamo poslúži aj ako izolácia priľahlej steny domu a tým prináša úsporu na energiách.

Zastrešenie bazéna poslúži aj v zime

Rovnako ako zastrešenie terasy ponúka aj zastrešenie bazéna v zime mnoho výhod. Zabráni v napadaní lístia, nečistôt aj snehu do bazéna a vďaka certifikácii nosnosti snehu sa nemusíte obávať, že by pod váhou snehu prepadlo alebo nevydržalo mráz. Na výrobu zastrešenia sa využíva vysokokvalitný polykarbonát, ktorý vydrží teploty až do -40 ° C.

Ako udržiavať zastrešenie?

Zastrešenie je vyrobené z kvalitných hliníkových profilov  a polykarbonátov, ktoré sú pokryté vrstvou vysoko kvalitnej UV stabilizácie ktorá zabraňuje znehodnoteniu, praskaniu a nežiadúcim zmenám farby polykarbonátu.  Rovnako sú materiály odolné voči vode a vlhkosti, tým pádom si konštrukcia nevyžaduje zvláštnu údržbu.

Nenechajte sa obmedzovať nepriaznivým počasím,
zastrešenie od Alukovu vám umožní celoročné využitie terasy a uchráni pred snehom a silným vetrom.

Zastrešenie terasy v zime