UV ochrana pred slnečným žiarením i vďaka zastrešeniu

UV ochrana pred slnečným žiarením vďaka polykarbonátovej konštrukcii. Vonkajšia plocha polykarbonátu je pokrytá vysoko kvalitnou UV stabilizáciou, absorbuje tak škodlivé účinky UV žiarenia a zabraňuje tak k znehodnoteniu a k nežiadúcim zmenám farby a starnutiu materiálu. 

zastrešenie terasy

Ochranná vrstva proti žiareniu

Komôrkové polykarbonátové dosky sa využívajú na zastrešenie terás, bazénov, zimných záhrad, skleníkov i strešných svetlíkov. Na povrchu dosiek sa nachádza ochranná vrstva proti UV žiareniu, ktorá zabezpečuje jej životnosť a odolnosť voči starnutiu. Takýto ušľachtilý povrch je schopný sa vysporiadať s rôznorodými poveternostnými podmienkami, či už je extrémne teplo alebo zimné počasie. 

Vlastnosti polykarbonátových dosiek

  • majú výborné tepelno izolačné vlastnosti
  • sú extrémne odolné voči rozbitiu
  • veľmi dobre prepúšťajú svetlo
  • vysoká odolnosť proti poveternostným vplyvom
  • jednoduchá údržba

UV žiarenie a zdravie

Dlhodobé a pravidelné vystavovanie organizmu ultrafialovému žiareniu (elektromagnetickému) negatívne ovplyvňuje zdravie nielen človeka, ale i zvierat. Najsilnejšie ultrafialové žiarenie je práve počas letných horúcich mesiacoch okolo obedňajších hodín. Takéto žiarenie môže vážne poškodiť kožu, oči, predčasné statnutie, ale i  kožné pigmentácie.

Najvhodnejším spôsobom ako sa chrániť pred takýmto žiarením je nevystavovať sa ostrému slnečnému žiareniu, používať ochranné krémy s vysokým UV filtrom. V prípade ak ste majiteľom zastrešenia bazéna Alukov, tak je vhodné časť bazéna zakryť, kde vás povrch polykarbonátových dosiek môže chrániť pred UV žiarením. 

zastrešenie prevádzky