Ako vybrať vhodný tvar zastrešenia bazénu

Vlastníte vonkajší bazén a premýšľate ako sa zbaviť prachu, nečistôt, napadaného lístia, snehu? 
Tieto problémy vyrieši kvalitné, moderné zastrešenie od ALUKOV-u, lídra na trhu zastrešení bazénov. Podobne ako terasa, pergola, či vydlaždená plocha je zastrešenie bazénu výrazným technickým prvkom, ktorý vzhľad vašej záhrady zásadne ovplyvňuje. Ponúkame naozaj veľa druhov zastrešenia, je už len na Vás, pre ktorý sa rozhodnete.

Podľa čoho vybrať zastrešenie?

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že vybrať správne zastrešenie bazéna je pomerne jednoduché, avšak opak je pravdou. Zákazníci pri rozhodovaní zastrešenia bazénu si určujú viacero kritérií. 

V prvom rade záleží na tvare bazénu, voľného priestoru okolo neho a v neposlednom rade samozrejme na finančných prostriedkoch zákazníka. Veľmi dôležitým kritériom je aj konečný vzhľad a stvárnenie jeho okolitého prostredia.

Rozmanitosť tvarov zastrešenia

Alukov ponúka veľkú rozmanitosť tvarov, kde sa môžte hrať aj s atypickým dizajnom vášho zastrešenia. 

Základným typom je klasický oblúk, ďalej sa vyrábajú oblúky s rovnými bokmi, štvrťkruhy, ktorých zvislú časť tvorí veľakrát múr budovy či iná konštrukcia. Výšku zastrešovacích systémov si určuje zákazník, podľa toho ako potrebuje. 

Ak má zastrešenie slúžiť skutočne len pre ochranu bazénu, vody, pádu detí a zvierat, je vhodné použiť nízke zastrešenie bazénu, čiže výška iba niekoľko desiatok centimetrov. Pokiaľ zákazník preferuje plávanie pod zakrytým bazénom je lepšie zvoliť výšku okolo jedného metra a pre väčší komfort, prípadné posedenie vnútri zakrytia sa používajú viac ako dvojmetrovej konštrukcie.

Vyberte si najvhodnejší typ zastrešenia vášho bazéna, ktoré splní vaše očakávania. Spoločnosť Alukov ponúka na trhu bazénových zastrešení moderné a kvalitné prekrytia rôznych tvarov, tak neváhajte a kontaktujte našich predajcov, ktorí Vám presne poradia, čo je pre Váš bazén najlepšie.

Výhody zastrešenia bazéna

  • Zastrešenie chráni vodu a minimalizuje zanesenie vody hrubými nečistotami, ktoré môžu vo väčšej miere znečistiť bazénovú vodu a tým zhoršovať jej kvalitu a podporovať nežiaduci vznik rias a baktérií.
  • Zabraňuje odparu a úniku tepla (čím sa zároveň znižujú finančné náklady na prevádzku)
  • Predlžuje kúpaciu sezónu 
  • Chráni pred pádom detí, zvierat
  • Zabezpečuje súkromie