Ako si zútulniť krytú terasu počas zimného obdobia

Výmena drevenej pergoly, či markízy za zastrešenie terasy s pohyblivými stenami prináša nespočetne veľa výhod. Jednou z nich je aj mnohoraké využitie terasy v zime. Ako si zariadiť a zútulniť tento priestor tak, aby sme ho mohli plnohodnotne využívať aj počas chladných zimných dní?

Doprajte si posedenie v teple s výhľadom

Uzavretie priestoru terasy vytvára ďalšiu obytnú miestnosť, ktorá plynule nadväzuje na obytnú časť domu. Keďže je v jej bezprostrednej blízkosti, nielenže znižuje tepelné straty domu, ale zároveň materiály, z ktorých je zastrešenie vyrobené získané teplo akumulujú.

Ako terasu vyhrievať

Počas slnečných zimných dní, keď sa teplota pohybuje okolo nuly, je schopné zastrešenie terasy teplo získať aj s prestupujúcimi slnečnými lúčmi. V chladných zimných mesiacoch je vhodné na terasu inštalovať terasové ohrievače vzduchu vhodné na uzatvorené terasy. Vtedy vám už nič nebude brániť v celoročnom využití terasy. 

Doplnky terasy pre viac súkromia

Ďalším doplnkom, ktorým si môžete zimné mesiace na terase spríjemniť sú rôzne rolety na steny zastrešenia. Zákazníci sa pre ne rozhodnú najmä vtedy, ak chcú dosiahnuť viac súkromia, aj vtedy, keď je súčasťou terasy vírivá vaňa. Pokiaľ uprednostňujete panoramatický, ničím nerušený výhľad do záhrady, rolety jednoducho necháte vytiahnuté.

Zimná záhrada pre vaše kvety

Veľký priestor zastrešenej terasy s maximálnym prístupom svetla môžete využiť ako zimnú záhradu. Podľa výšky udržiavanej teploty ľahko posúdite, ktoré rastliny sa sem na zimu hodia. 

So sťahovaním si nelámte hlavu

Uzavretie terasy zastrešením od Alukovu je bezpečné. Ľahko ho zaistíte proti nepriazni počasia a rovnako ľahko aj uzamknete pred neželanou návštevou. Všetok váš nábytok a doplnky, ktoré vám robia posedenie v zime príjemnejším, sú v bezpečí, bez potrebysťahovania do domu. 

Teraz sa už iba posadiť do veľkého kresla so šálkou čaju a vychutnávať si pokoj a krásny výhľad na padajúci sneh za panoramatickou stenou zastrešenia.

Ako si zariadili terasy a ako ich zvyknú využívať v zime spokojní majitelia zastrešení od Alukovu? Nechajte sa inšpirovať.